BDU-nunBDU-nun Tarix və Filologiya fakültələrinin məzunları haqqında məlumat fakültələrinin məzunu olmuş və hazırda müxtəlif təşkilatlarda vəzifə tutan mütəxəssisləri haqqında məlumat

 

Tarix fakültəsi üzrə

1

Hacıyeva Zeynəb Vəliyəddin q.

Tarix, 2011

Təhsil Nazirliyi,

məsləhətçi

2

Cəfərova Gülnar Qalib q.

Regionşünaslıq (Qafqaz üzrə), 2013

Fövqəladə hallar nazirliyi

3

Canizade Meltem Cani

Tarix, 2013

ASAN xidmət

4

Məmmədov Zaur Zahid

Tarix, 2012

ASAN xidmət

5

MustafayevaRəqsanəMüslümq.

Tarix müəllimliyi, 2013

ASAN xidmət

6

ƏhmədliNigarİslamq.

Tarix müəllimliyi, 2013

A.R.Milli Arxiv idarəsi

7

Pənahov Pərvin Abid o.

Tarix, 2013

Qəbələ Rayon İcra Hakimiyyəti

8

Məmmədov Elnur Məmməd o.

Tarix, 2013

Binəqədi Rayonu İcra Hakimiyyəti

9

Xanəliyev Cəfər Vidadi o.

Tarix, 2012

BDU, Tarix fakültəsi, tyutor

10

Nəbiyev Vasif Ağamövsüm o.

Tarix, 2013

BDU, Tarix fakültəsi, tyutor

11

Noruzlu Nərmin Ayaz q.

Regionşünaslıq (Amerika üzrə), 2013

BDU, Tarix fakültəsi, tyutor

12

Namazova Lamiyə Səxavət q.

Tarix, 2013

BDU, Tarix fakültəsi, tyutor

13

Abbasova-Quliyeva Aytən Zabil q.

Regionşünaslıq (Amerika üzrə), 2009

BDU, Tarix fakültəsi, tyutor

14

Nəbiyeva Leyla Kərim q.

Tarix, 2010

BDU, Tədris Elektron Mərkəzi, tyutor

15

Bayramova Aysel Bədif q.

Tarix, 2013

BDU, Ümumi şöbə

Filologiya fakültəsi üzrə

1

Fərəcov Anar Tofiq

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (bak. 2010), Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (mag.2013)

BDU-baş laborant

2

Eyvazov Pərvin Eyvaz

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı) (bak. 2009), Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (mag.2012)

BDU-kiçik elmi işçi

3

Cümayeva Nuranə Rəfael

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2010)

Dövlət Əmlak Komitəsi-böyük mütəxəssis, inspektor

4

Mehdiyev Ziya Laçın

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2010)

Ağdam rayonu, xındırıstan kənd orta məktəbi, müəllim

5

Nuriyev Tural Elmar

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2010)

Gədəbəy rayonu, Soyuqbulaq kənd tam orta məktəbi

6

İbrahimli Rauf Ramiz

Filologiya (Rus dili və ədəbiyyatı)-(bak.2010)

AR Həmkarlar İttifaqı Konfederasiyası, texniki əmək müfəttişi

7

Bayramov Ramil Əkbər

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (bak. 2010), Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (mag.2012)

BDU-kiçik elmi işçi

8

Qurbanova  Rahu Şahin

Filologiya (Alman dili və ədəbiyyatı) (bak. 2012) Filologiya (Alman dili və ədəbiyyatı) (mag. 2014)

YAP İcra Kabinetində İdeoloji Şöbənin referenti

9

Əmirov Elməddin Nurəddin

Filologiya (Fransız dili və ədəbiyyatı) (bak. 2012)

YAP GB baş ofisində  koordinator

10

Əliyev Elşad Ərşad

(Elşad Ərşadoğlu)

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (bak. 2008), Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (mag.2011)

Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm nazirliyi Kinematoqrafiya şöbəsində məsləhətçi, AYB-də Gənclər Şurasının sədri

11

Quliyeva Aygün Hidayət

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (bak. 2010), Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (mag.2012)

BDU-baş laborant

12

Əfəndiyeva Xəyalə Zərrab

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (bak. 2008), Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (mag.2010)

BDU-baş laborant

13

Qurbanova Yeganə Əli

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (bak. 2009), Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)- (mag.2011)

BDU-baş laborant

14

İbrahimov Nizami Əmir

Filologiya (Rus dili və ədəbiyyatı)-(bak.2010)

Fövqəladə Hallar Nazirliyi

15

Səfərli Aynur Mətləb

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyası, baş laborant

16

Paşayeva Aynurə Niyaz

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

AMEA-nın Ədəbiyyat İnstitutu, Azərbaycan mühacirət ədəbiyyatı şöbəsi, kiçik elmi işçi

17

Mancanova Fatimə Namiq

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Azərbaycan Dillər Universiteti, II Xarici dil fakültəsində dekan müavini

18

Ağayeva Xumar İlham

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Azərbaycan Dillər Universiteti, Pedaqogika kafedrası, baş laborant

19

Müzəffərli Səadət Ərəstun

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Bakı Slavyan Universiteti, Tərcümə ETL, kiçik elmi işçi

20

Piriyeva Fidan Nadir

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Ailə, qadın və uşaq problemləri üzrə dövlət komitəsi. Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi, baş aparıcı

21

Bəsirova Əsmər Şakir

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2010)

AMEA Rəyasət heyəti

22

Haqverdiyeva Aysel Aydın

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.20009)

BDU, Tədris Elektron Mərkəzi, tyutor

23

Salahova Reyhan Asif

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2010)

Bakı Slavyan Universiteti, Filologiya fakültəsi, metodist

24

Musayeva Dilşad Vidadi

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Z.Əliyeva adına Müasir Təhsil Kompleksi,müəllim

25

Quliyeva Lalə Vahid

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Sabunçu rayonu, 22 saylı tam orta məktəb, müəllim

26

Bəsirova Şəbnəm Fazil

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Sabunçu rayonu, Dövlət Sosial Müdafiə Mərkəzi, məsləhətçi

27

Bağırova Buta

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009), Filologiya (Azırbaycan dili və ədəbiyyatı) -(mag-2011)

Azərbaycan Dillər Universiteti, müəllim

28

Nuhova Şəhrizad Bəhram

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2009)

Bakı Slavyan Universiteti, Elmi hissə

29

Xıdırova Nuray Kamandar

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011), Filologiya (Türkologiya)-(mag-2013)

Bakı Dövlət Universiteti, tyutor

30

Nəsibova Gülnar Agah

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011),Filologiya (Folklorşünaslıq və mifologiya )-(mag-2014)

Bakı Dövlət Universiteti, tyutor

31

Əhmədova Şəhanə Şərafət

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011), Filologiya (Azərbaycan dilçiliyi)-(mag-2013)

H.Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi, müəllim

32

Ağazadə Şəfa Nizami

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011)

Sabirabad rayonu, İ.Musayev adına Sərxanbəyli kənd orta məktəbi, müəllim

33

Cəlilsoy Gülsüm Sabir

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011)

MSK, 34 saylı DSK, baş məsləhətçi

34

Abbasova Südabə Qüdrət

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011)

Qobustan qəsbəsi, 195 saylı məktəb,müəllim

35

Baxşəliyeva Almarə Ağaəli

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011)

Şamaxı çəhəri, Nabur kənd orta məktəbi, müəllim

36

Mirzəyeva Azadə

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011)

Sabunçu rayonu, 113 saylı orta məktəb, müəllim

37

Əliyeva Fəridə Nizaməddin

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011), Filologiya (Türkologiya)-(mag-2014)

Xəzər rayonu, 122 saylı məktəb, müəllim

38

Vəlizadə Aytən Cəmaləddin

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011), Filologiya (Azərbaycan ədəbiyyatı)-(mag-2014)

Nizami Gəncəvi adına Xankəndi şəhər 4 saylı tam orta məktəb, müəllim

39

Fərəcova Samilə Bəxtiyar

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011)

8 saylı internat məktəbi, müəllim

40

Nəcəfzadə Kəramət Qəşəm

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011)

“Bakı Universiteti”, müxbir

41

Şamilova Salatın Elşən

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011), Filologiya (dünya ədəbiyyatı) – (mag-2013)

Azərbaycan Müəllimlər İntitutu Mingəçevir filialı, Metodika kafedrası, müəllim

42

Məmmədova Afət Mirbala

Filologiya (Alman dili və ədəbiyyatı) – (mag-2013)

Nərimanov rayonu, 200 saylı məktəb-lisey kompleksi, müəllim

43

Binnətli Dünya Zakir

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011),

AR Daili İşlər Nazirliyi BPQ və Mİ, 3 saylı Bakı Asan Xidmət mərkəzi, kiçik inspektor

44

Kərimova Ceyran İbrahim

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2011),

Bakı Asan Xidmət mərkəzi, Vətəndaşların hüquqlarının təminatı sektoru, böyük məsləhətçi

45

Piriyeva Günel Əmiraslan

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2012)

278 saylı məktəb, müəllim

46

Adıgözəlova Gülcahan İsmayıl

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2012)

Xırdalan şəhəri, 3 saylı məktəb, müəllim

47

Əmrahova Günay Gülağa

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2012)

322 saylı məktəb, kitabxanaçı

48

Əliyeva Zöhrə Elman

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2012)

TQDK, “Abituriyent” jurnalının redaksiyası, korrektor

49

Xanalızadə Aydan Mürvət

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2012)

Ağsu şəhəri, 5saylı tam orta məktəb, müəllim

50

Cabbarzadə Gülnaz Namiq

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2012)

Sumqayıt şəhəri, Statistika idarəsi, məsləhətçi

51

Əhmədli Nigar Yaşar

Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)-(bak.2012)

Qubadlı rayon Mahrızlı məktəbi, müəllim

Ziyarətçi: bu gün - 34 | bu ay - 678 | cəmi - 21772
2014. BDU-nun Tarix və Filologiya fakültələrinin məzunları haqqında məlumat - Azərbaycan Respublikası ali məktəblərin reytinqləri üzrə tədqiqatlar. © AKTAM təşkilatı.
Powered by V@sif & Joomla 1.7 Templates