Azərbaycan Texniki Universitetinin 2012-2013-cü illərdə məzunu olmuş hazırda müxtəlif təşkilatlarda vəzifə tutan mütəxəssisləri haqqında məlumat 

Məzunun adı, atasının  adı, soyadı

Bitirdiyi ixtisas və il

Çalışdığı təşkilat(müəssisə) və vəzifəsi

1

Tahirov Hikmət Əbil

Yol hərəkətinin təşkili, 2012

İnibank, kredit mütəxəssisi

2

Elyazov Xəqani İsrail

Nəqliyyatda daşıma-ların və idarəetmənin təşkili, 2012

AzDəmir Yolları QSC, Biləcəri stan., post növbətçisi

3

Axundov Qəzənfər Nəsrulla

Nəqliyyatda daşıma-ların və idarəetmənin təşkili, 2012

AzDəmir Yolları QSC, Biləcəri stan, post növbətşisi

4

İnsanov Cavid Qənbər

Nəqliyyatda daşıma-ların və idarəetmənin təşkili, (DYN) 2012

AzDəmir Yolları QSC, Keşlə stan., post növbətcisi

5

Xəlilov Kamran Əlsəftər

Nəqliyyatda daşıma-ların və idarəetmənin təşkili, (DYN) 2012

AzDəmir Yolları QSC, Şirvan stansiyası, dispetçer

6

Qurbanov Mehman Fazil

Nəqliyyatda daşıma-ların və idarəetmənin təşkili, (DYN) 2012

AzDəmir Yolları QSC, Bğyük Kəsik  stansiyası, post növbətşisi

7

Mehdizadə Elsevər Camal

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

“Xəzər” TV, senarist, aktyor

8

İsmayılzadə Tural Mikayıl

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

Bakı ş DYPİ, inspektor

9

Məmmədov Xətai Mürsəl

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

Bakı ş DYPİ, inspektor

10

Allahverdiyev Tural Üzeyir

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

Azər. Resp.Sərhəd qoşunlarının Aviasiya bölməsi, şturman-pilot

11

Qurbanov Sadiq Sahib

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

AR, Dövlət Neft Şirkətinin Neft Kə-mərləri İdarəsi, atıcı

12

Əlizadə Fuasd Rizvan

Nəqliyyatvasitələrinintəmirivə servisxidməti, 2012

AzENKO şirkəti nəzdində “A+A” müəsisəsi, texnik

13

Məmmədov  Fərid Cabbar 

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

Dövlət Gömrük Komitəsinin Qaradağ Kömrük idaərsi, inspektor

14

Əliyev Etibar  Oqtay

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

N-saylı hərbi hissənin avtomobil bölümün komandiri

15

Ramazanov Xəlil Məhəmməd

Avtomobil nəqliyyatının istismarı, 2012

N-saylı hərbi hissənin avtomobil bölümün komandiri

16

Qasımov Kamil

Yol hərəkətinin təşkili, 2012

N-saylı hərbi hissənin avtomobil bölümün komandiri

17

Məmmədov Emin Yengibar

Avtomobil və traktorlar, 2012

“Müqasığorta” şirkəti,  satış nümayəndəsi

18

Zəynədinov Cəlil

Avtomobil və traktorlar, 2012

“Qrantmotors”texnik

19

Əsgərov Taleh Saməddin

Avtomobil və traktorlar, 2012

Müdafiə Sənayesi Nazirliyi, mühəndis

20

Rəsulov Altay Aydın

Avtomobil və traktorlar, 2012

ATV studyası, səs operatoru

21

Əliyev Namiq

Avtomobil və traktorlar, 2012

Mərkəzi Seçki Komissiyası,

22

Vəliyev Cavid Əfqan

Avtomobil və traktorlar, 2012

“İmproteks”Trasand Buses, texnik

23

Babayev Xəqani  Zahid

Yol hərəkətinin təşkili, 2012

Azərsu

24

Alıyev Namiq Nürəddin

Nəqliyyat vasitələrinin texniki istismarı, 2012

Nəqliyyat Nazirliyi

25

Mövsümov Tofiq  Tofiq

Yol hərəkətinin təşkili, 2012

Neft-qaz ET layihə İnstitutu

26

Cəfərov Əmrah Zeylalabdi

Yol hərəkətinin təşkili, 2012

Bakı şəhər “Sərnişin Daşıma” MMC, şöbə müdiri

27

Heydərova Nahidə  Cavid

Yerüstü nəqliyyat vasitələrinin mühəndisliyi, 2013

Azərbayaycan Respublikası Nəqliyyat Nazirliyi

28

Cəbrayılov Kamal Ləliş

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

“SOKAR”Dərin Özülülər zavodu Briqadir

29

Zeynalov Yusif Telman

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Ədliyyə Nazirliyi 6 saylı İslah Əmək Müəssisəsi

30

Məhərrəmov Azər  Əkbər

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Azbentonit MMC

31

Musayev Pərviz  Mehrab

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Bahar Enerji Əməliyyat Şirkəti

32

Mirzəməmmədov Vladik Natiq

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Torpaq və Xəritə-şəkmə Komitəsi

33

Babaşov Xəzər   Babakişi

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Lerik rayon Mədəniy-yət və Turizm şıbəsi

34

İsmayılov  Bəhrəm  Heydər

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Bakı Beynəlxalq Avtovağzalı

35

Şirzadov Kənan  Gülşad

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Bakı şəhər “Sərnişin Daşıma” MMC

36

Rəhimov Səid   Şingiz

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Bakı Neft Emalı zavodu

37

Ocaxquliyev İlqar Oktay

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidməti

38

Əliyeva Ləman Sənan

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Bakı metropoliteni, mühəndis

39

Quliyev Anar Fizuli

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Azəryol serviz ASC

40

İbrahimov Emin Azər

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

“Qafqaz-Z” Tikinti şirkəti

41

İbrahimli Vuqar Ramiz

Yol hərəkətinin təşkili, 2013 (qiyabi)

Bakı şəhər “Sərnişin Daşıma” MMC, mütəxəsis

42

Cəfərov  Elnur  Ramiz

Dəmir yolu təsərrüfatı və onun istismarı, 2013

Azər. Dəmir Yolları QSC, 1 saylı İDM,  mühəndis

43

Vələdova Günay Akif

Soyuducu maşın və qurğular, 2012

Bakı Neft Energetika Kolleci, müəllim

44

Hüseynova Nərmin Rafiq

Bərpa olunan enerji mənbələri, 2012

Bərpa olunana enerji mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi, mühəndis

45

Rəhimov Şahvaris Zamin

Nəqliyyat Vasitələrinin elektrik və elektron avadanlıqları, 2013

Baku Steel Kompany, mühəndis

46

Ababslı Cəfər Abbas

Elektroenergetika mühəndisliyi, 2013

Baku Steel Kompany, mühəndis

47

Səmədova Tamam Tağı

Kompressor maşın və qurğular, 2013

Para-Bank

48

Kürəbəyova Qızılgül Azir

Siqnalların qəbulu, emalı və ötürülməsistem və qurğuları,2012

AzTU  “Radiotexnika kafedrası”- laborant

49

Vəliyev Sahib Qənbər

Siqnalların qəbulu, emalı və ötürülmə sistem və qurğuları,2012

Suraxani r. 13 saylı poçt şöbəsinin mütəxəssisi

50

Quliyev Teymur Eldar

Məişət radioelektron aparatlarına servis xidməti, 2012

Teleradio İstehsalat Birliyi  aparıcı mütəxəssis

51

Həsənov Fərid Mustafa

Məişət radioelektron aparatlarına servis xidməti, 2012

Ulduz MMC Şöbə müdiri

52

Nəsirov Ruslan Arazoviç

Çoxkanallı telekommunikasiya sistemləri, 2012

Rabitə Nazirliyi İnformasiya Hesablama Mərkəzi - komputer mühəndisi

53

Beldyaqa Yuriy Viktoroviç

Güc elektronikası, 2012

Neftin nəqli mühafizə idarəsi -mühəndis

54

Səfərli Dilarə Ramazan

Şəbəkələr, rabitə sistemləri və informasiyanın paylanması, 2013

Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi - mühəndis

55

Sadıqzadə Aygül Elçin

Şəbəkələr, rabitə sistemləri və informasiyanın paylanması, 2013

Xətai r. Asan xidmət – komputer mühəndisi

56

Cəbrayılov Elgiz  Mübariz 

Telekommunikasiya sistemlərində informasiya təhlükəsizliyi -2013

Aztelekom İstehsalat Birliyi – mühəndis

57

Balazadə Sahil Kamil

Telekommunikasiya sistemlərində informasiya təhlükəsizliyi, 2013

H.Əliyev fondu - komputer mühəndisi

58

Məmmədli Fərqanə Əmrah

Şəbəkələr, rabitə sistemləri və informasiyanın paylanması, 2013

Baki Metropalitenin QSC – rabitəçi mühəndis

59

Ramid Gülmirzə Ağayev

Qaynağın metallurgiyası və avadanlığı 2013

Metal konstruksiya zavodunda –qaynaqçı

60

Kamran Eldar Səmədov

Qaynağın metallurgiyası avadanlığı və texnologiyası 2012

Reklam şirkətində icraçı direktor

61

Vasif Vəli Nadirov

Kompozisiya materiallarından məmulat istehsalıə və konstruksiya edilməsi 2012

Rixos otelində inzibatçı

62

Qəmər Rasim Dadaşova

Kompozisiya materiallarından məmulat istehsalıə və konstruksiya edilməsi 2012

Azərsun şirkətində  satış meneceri

63

Bayram Yaşar Bayramov

Həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi 2012

Şahin mühafizə şirkətində  mühafizəçi

64

Heydər Qorxmaz Əhmədov

Ətraf mühitin və insanın radiasiya təhlükəsizliyi 2012

SOCAR-şirkətində  təhlükəsizlik mühəndisi

65

Sevinc Fəxrədin Yekəyeva

Qara və əlvan metalların tökmə istehsalı 2013

TT inşaatda  menecer

66

Əlvan Pərvaz Bayramov

Metalların təzyiqlə emalı  2012

Finca bakında kredit şöbəsində mütəxəssisi

67

Abbas Nizami Əliyev

Metalların təzyiqlə emalı  2012

Sabirabad rayonunda  bank işçisi

68

İntiqam İlham Əliyev

Qara və əlvan metalların tökmə istehsalı 2012

Gəmiqayırma zavodunda  mühəndis

69

Şahbazov Cavid Vaqif

Texnoloji komplekslərin layihələndirilməsi, 2012

Azerbaijan Methanol Company, baş operator

70

Ayazlı Elvin Kamran

Maşınqayırmada kompüter texnologiyaları, 2012

Qəbələ Konserv Zavodu, mexanik

71

Kəlbili Nurəli Ramiz

İnformatika və hesablama texnikasi 2012

Alternativ Enerji Menbələri üzrə Dovlət Agentliyinin "Azalternativenerji" MMC–sində IKT sobəsində mutəxəssis

72

Rüstəmli Nicat Əhliman

İnformatika və hesablama texnikasi 2012

Azərbaycan Respublikası Səhiyy Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzinin Telekommunikasiya  şöbəsinin şöbə müdiri

73

Sadıqlı Elxan  Müşviq

Kompyuter mühəndisliyi 2013

Aztelekom Sistem inzibatcisi

74

Musayev Zaur

Informatika və hesablama texnikasi, 2013

Almaniya

75

Nəbiyev Samir Arif

Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, 2012

BP NÖS mühəndisi

76

Şıxıyev Ravi

Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, 2012

İmişli Şəkər istehsalı zavodu, NÖS mühəndisi

77

Şahgəldiyeva Rəna İsfəndiyar

Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, 2013

Baku Steel Company, Avtomatika mühəndisi

78

Quliyev Kamran Əlövsət

Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, 2013

Baku Steel Company, Avtomatika mühəndisi

79

Yusifli Nilufər Əjdər

Biotibbi texnologiya müh. 2012

Mərkəzi klinik xəstəxana

80

Cəfərova Aysel Ələsgər

Biotibbi texnologiya müh. 2012

Mərkəzi klinik xəstəxana

81

Əliyeva Məleykə Novruz

Poliqrafiya mühəndisliyi 2012

Atabank

82

Quliyev Ziya Məzahir

Texnoloji maşınlar və avadanlıqlar təminat 2012

Acces Bank

83

Hüseynzadə Elnur Məqsəd

Yüngül sənaye maşınları və avadanlıqları 2012

MMN kaf.

84

Rüstəmova Kəmalə Rəfail

Poliqrafiya mühəndisliyi 2013

Poliqrafiya müəssisəsi

85

Maqsəliyeva Pərvanə İslam

Poliqrafiya mühəndisliyi 2013

Ankologiya Mərkəzi

86

Mətiyev Orxan Söhbət

Biotibbi texnologiya müh. 2012

Mərkəzi klinik xəstəxana

87

Sadıqzadə Nərmin Raqil

Biotibbi texnologiya müh. 2012

Mərkəzi klinik xəstəxana

88

Əliyeva Rəhilə Elçin

Menecment, 2012

Unibank, mütəxəssis

89

Qədirov Samir

Sənayenin təşkili və idarə olunması, 2012

Nərimanov Rayon İcra Hakimiyyəti, layihə rəhbəri

90

Şabanov Elgün

Menecment, 2012

Beynəlxalq Bank  “Quba” filialı, aparıcı mütəxəssis

91

Hümbətzadə Şükür 

Sənayenin təşkili və idarə olunması, 2012

Bank Technique, kredit üzrə mütəxəssis

92

Əfəndiyeva Taliyə

Sənayenin təşkili və idarə olunması, 2012

Azərbaycan Dövlət Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi, iqtisadi kadrlar üzrə mütəxəssis

93

Quliyeva Nərgiz

İqtisadiyyatın tənzimlənməsi, 2012

“AS” İnşaat, kadrlar üzrə mütəxəssis

94

Yusifov Anar

Menecment, 2012

AzTelekom Telekommunikasiya qovşağı, Marketinq mühəndisi

Ziyarətçi: bu gün - 10 | bu ay - 319 | cəmi - 23073
2014. Azərbaycan Texniki Universitetinin 2012-2013-cü il məzunları haqqında məlumat - Azərbaycan Respublikası ali məktəblərin reytinqləri üzrə tədqiqatlar. © AKTAM təşkilatı.
Powered by V@sif & Joomla 1.7 Templates