Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin məzunları haqqında məlumat

 

#

Məzunun adı,

atasının adı,soyadı

Bitirdiyi ixtisas və il

Çalışdığı təşkilat,vəzifə

1

Məmmədov Fazil Əsəd

Maliyyə

Az.Resp.Vergi Nazir.

2

Mehtiyev Elman Lütfü

Maliyyə

Dövlət Sosial müdafiə fondun sədri

3

Sadıqov Mirdaməd Mirsadıx

Maliyyə

İsmaillı r-n icra Hakimi

4

 Nuriyev Əli Xudu

Maliyyə

AZ.Milli Akadem.müxbir üzvü .e.d əməkdar elm xadimi

5

Həsənova  Sevinc Telman

Maliyyə

İqtisadiyyat  və sənaye nazirin müavini

6

İsayev İdris Balakişi oğlu

Maliyyə

Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini

7

Musayev Məmməd Qurban

Maliyyə

Sahibkarlıq konfederasiyasının sədri

8

Məmmədov Məmməd Əhməd

Maliyyə

“Azər” sığorta şirkətinin  sədri

9

Xubanov  Vadim Ələddin

Maliyyə

Mərkəzi Bankın sədr müavini

10

Məmmədov Yaşar Yanalabdı

Maliyyə

“Kapital” Bankın idarə heyəti sədrinin müavini

11

Fətizadə İlqar Fəti

Maliyyə

Maliyyə Nazirinin müavini

12

Əliyev Museyib Fəyaz

Maliyyə

ATA sığorta şirkətinin sədri

13

Mustafayev Emin Mustafa oğlu

Maliyyə

Beynəlxalq Bankın idarə heyətinin sədrinin I müavini

14

Heydərov Oruc

Maliyyə

AB standart QSC

15

Salmanov Abbas Xanlar oğlu

Maliyyə

Dövlət xəzinədarlıq agentliyinin direktoru

16

Kərimov  Fərhad Asif

Maliyyə

Beynəlxalq Bankın baş xəzinədarlıq idarəsinin müdiri

17

Quliyev Alim Səlim oğlu

Bank işi

“MB” Sədrin I müavini

18

Xubanov Vadim Ələddin oğlu

Bank işi

“MB” Sədr müavini

19

Mustafayev Emil Mustafa oğlu

Bank işi

“BB” Idarə heyyətinin sədrinin I müavini

20

İsmayılov Aydın Qoşqar oğlu

Bank işi

“BB”Daxili nəzarət və monitorinq departamentinin direktoru

21

Abdullayev Şirzad Əyyub oğlu

Bank işi

Sahibkarlara milli yardım fondunun direktoru

22

Musayev Məhəmməd Məhəmməd oğlu

Bank işi

Sahibkarlıq fondunun icraçı direktoru

23

Səmədzadə Elşad Ziyad oğlu

Bank işi

İqtisadçılar İttifaqının sədr müavini

24

Mehdiyev Elmir Maqbet oğlu

Bank işi

“Muğanbank” İdarə heyyətinin sədri

25

Sadıqov Nazim Cavad oğlu

Bank işi

“Turanbank” İdarə heyəətinin sədri

26

Məmmədov Namiq Valeh

 İqtisadi kibernetika 2000

Az.Resp.Təhsil Naz. şöbə müd.

27

Mahmudov Vasif

İqtisadi kibernetika 2000

AR Səhiyyə Naz. Analitik eks. mər. İdxal şöbəsinin müdiri

28

Natiq Ərziman oğlu Əmirov

“Statistika”

1989

Vergilər Nazirinin I müavini

29

Yusif  Xasay oğlu Yusifov

“Statistika”

1997

Dövlət Statistika Komitəsinin  sədr müavini

30

Mais Əmir oğlu Yusifov

“Statistika”

1997

Ata texnologiya şirkətinin sədri

31

Fikrət Xosrov oğlu Axundov

“Statistika”

1973

Müdafiə Sənayesi Nazirliyi, şöbə rəisi

32

Suleyman Tapdıq oğlu Kələşov

“Statistika”

1978

“Aqrarkredit” səhmdar kredit təşkilatı, Departament rəisi

33

Arif  Paşa oğlu Hüseynov

“Statistika”

1983

DSK – nın şöbə müdiri

34

Hacıbala Nadir oğlu Dadaşov

 “Statistika”

1988

DSK – nın  şöbə müdiri

35

Elman Qabil oğlu Qasımzadə

“Statistika”

1997

DSK – nın  şöbə müdiri

36

Faiz Sədr oğlu Abdulrəhimov

 “Statistika”

1988

DSK –nın   şöbə müdiri

37

Rüstəmov Elman Afdandil oğlu

xalq/təsərrüfüatını planlaşdırılması

Mlli Bankın Prizidenti

38

Əmiraslanov Azər Kamal oğlu

xalq/təsərrüfüatını planlaşdırılması

Prizident Aparatının Aqrar Siyasət şöbəsinin müdiri

39

Rəhimov Mail  Arif oğlu

xalq/təsərrüfüatını planlaşdırılması

Prizident Aparatının İqtisadiyyat şöbəsinin müdiri

40

Bayramov Azər Əziz oğlu

xalq/təsərrüfüatını planlaşdırılması

Maliyyə nazirinin müavini

41

Xanlarov Cəbrayıl Eldar oğlu

Iqtisadiyyatın dövlət tənzimlənməsi

Fövqaladə Hallar Nazirinin müavini

42

Nəbiyev Rasim Əmir oğlu

xalq/təsərrüfüatını planlaşdırılması

Az.İctinai Siyasi Universitetinin rektoru

43

Muradov Teymur Cavad oğlu

“Ərzaq malları əmtə-əşü-naslığı və ekspertizası” 

Bakalavr – 2002

Magistr-2004

Azərbaycan Respublikasının  Milli Məclisi.

Beynəlxalq təşkilatın nümayəndəliyində “русский регистр” Azərbaycan MMC-nin baş direktoru

44

Muradova Rəna Allahverdi qızı

“Ərzaq malları əmtə-əşü-naslığı və ekspertizası” 

Bakalavr – 2002

Magistr-2004

Mətanət A şirkəti.

Keyfiyyətə nəzarət şöbəsinin rəisi.

45

Salmanova Tünzalə Musa qızı

“Ərzaq malları əmtə-əşü-naslığı və ekspertizası” 

Bakalavr – 2004

Magistr-2006

Bolluq   LTD    MMC

Keyfiyyət departamentinin rəisi

46

Nadirov İlkin Melis oğlu

“Ərzaq malları əmtəəşü-naslığı və ekspertizası” 

Bakalavr – 2002

Azərsun Holdinq Şirkəti

Baş satış təmsilçisi (Şef)

47

Mikayılova Lamiyə Azər qızı

“Ərzaq malları əmtəəşü-naslığı və ekspertizası” 

Bakalavr – 2002

Azərsun Holdinq Şirkəti

mühasib

48

Nuriyev Zaur Bahadır oğlu

“Ərzaq malları əmtə-əşü-naslığı və ekspertizası” 

Bakalavr – 2001

Magistr-2003

İqtisadi İnkişaf Nazirliyində sektor müdiri

49

Nuriyeva Vəfa Əfqan qızı

“Ərzaq malları əmtə-əşü-naslığı və ekspertizası” 

Bakalavr – 2001

Magistr-2003

Bakı Biznes Mərkəzində aparıcı mütəxəssis

50

Dadaşova Kəmalə Seyfulla qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası,1999-cu il

ADİU-nin, «Standartlaş-dırma və sertifikasiya» kafedrası, baş müəllim, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru

51

 Mikayılov Elxan

Əvəz oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası,2007-ci il

«Sibley» international. Azərbaycan ticarət və   rəqabətqabiliy-yətlilik (ACT), komponent rəhbəri,

doktorant

 

52

Abdullayeva Sevinc Müseyib qızı

 

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2005-ci il

ADİU-nin, «Standartlaşdı-rma və sertifikasiya» kafedrası, müəllim, dissertant,

53

Cəfərova Maral İsa qızı

 

«Standart-laşdırma və sertifikasiya» ixtisası,2002-ci il

ADİU-nin, «Standartlaşdırma və sertifikasiya» kafedrası, böyuk laborant

54

Orucova Balaxatın Qəzənfər qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası,2000-ci il

ADİU-nin, «Standartlaşdırma və sertifikasiya» kafedrası, böyuk laborant

55

Məsimzadə Şölə Sabir qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası,2002-ci il

ADİU-nin, «BİM» fakultəsi, tyutor

 

56

Süleyma-nov Nəsimi Nizami oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası,2006-ci il

Azərbaycan Respublikası-nın Vergilər Nazirliyi, mütəxəssis,

doktorant

57

Kazımzadə Cavid Aydın oğlu

 

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2012-ci il

Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, mütəxəssis

58

Əhmədova Gülnarə

Eyvaz qızı

 

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2012-ci il

ADNA «Neft kimyası və texnologiya-sı» kafedrası, laborant

59

Məhər-rəmova Firuzə Hüseyn

ağa qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2012-ci il

AMEA,«Mak-roiqtisadi inkişaf və iqtisadi artım şöbəsi»,böyük  laborant

60

Rzayev Xaliq

Şahmar oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2013-cü il

Nurgün qrup  «Bəyaz süd» zavodu, baş direktor

61

Fərəcov Vüqar İntiqam

oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2005-ci il

«Bank of Baku» -nun Lənkəran filialı, direktor

62

Məmmədova Məlahət Əlişah qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2011-ci il

«Standartlaş-dırma və sertifikatlaşdırma» İnstitutu, elmi işçi

63

Orucov Sənan

Telman oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2011-ci il

«AzərSU» ASC, şöbə rəisi

64

Əskərov Nail

Məhəd oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2003-cü il

«Nurgün»Hol-dinq, keyfiyyətə nəzarət departamenti

-nin müdiri

65

Səlimova Nigar Elman qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2013-cü il

«Azbentonit» zavodu,keyfiy-yət menenceri, təlimlər üzrə mütəxəss

66

Hümbətov Habil

Vəli oğlu

 

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2004-cü il

Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi» mütəxəssis

67

İbrahim-ov Bəh-ram

Mədəd oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2004-cü il

«Standartlaş-dırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi», müfəttiş

68

Əliyev Əkbər

Zamiq oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2011-ci il

«Standartlaş-dırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi», müfəttiş

69

Cəfərov Vüsal

Koroğlu oğlu

 

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2006-cı il

«Standartlaş-dırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi», müfəttiş

70

Muradov Şamo

Qədirağa oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2003-cü il

«İnsert international certifikation», director

71

Qafarov Azər

Məhərrəm oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2003-cü il

«Azərsun» Holdinq, təlimlər üzrə mütəxəssis

72

Mustafayev

Vüqar

Rizvan oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2006-cı il

«Aqrolizinq»

şirkəti, kənd təsərrüfatı texnikalarının satışı üzrə marketinq menenceri

73

Yusifov Fuad Məhəbbət oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2004-cü il

«CTL» servis,marketinq menenceri

74

Abdullayev Rus-

lan Rafail oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2006-cı il

«Azəriqaz-

bank» kredit mütəxəssisi

75

Musayev Cavidan İlham oğlu

 

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2012-ci il

AMEA-nın «Neft-Kimya Problemləri»  İnstitutu, texnoloq, doktorant

76

Məmmədov Nurlan Eldar oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2006

«Bank of Baku»-nun, «28 may» ilial, bölmə rəhbəri

77

Səmədov Səbuhi  Lətif oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2003-cü il

«DİMONİ» Shoes ayaqqabı fabriki, keyfiyyət menenceri

78

Şükürov Nicat Famil oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2011-ci il

«Rafaeloğlu Dağıtım MMC»,marke-tinq menenceri

79

Cəfərova İlahə

Fuad qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2013-cü il

«UNİ bank» ümumi işlər üzrə mütəxəssis

80

Kərimova Ruhiyyə

Əhməd qızı

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 1997-ci il

Yeni Azərbaycan Partiyası Ağdaş Rayon şöbəsi, uçot-protokol üzrə referent

81

İbadov İbad Əvəz oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2012-ci il

«İqtisadi araşdırmalar və tədris mərkəzi» MMC,müha-sib,Beynəl-xalq mühasibat uçotu üzrə treyner

82

Tağıyev Elşən Əmirxan oğlu 

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2011-ci il

«Holcium» Sement zavodu,mühasib

83

Xəlilov Esmin Camal oğlu

«Təbii liflər istehsalının texnologiyası və avadanlığı» ixtisası, 2011-ci il

«Gilan tekstil» kompleksi,direktor

 

84

Əfəndiyev Tamerlan Emin oğlu

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2007-ci il

Baksell şirkətinin texniki şöbəsi,baş mühəndis

85

Əfəndiyeva Yulya Vladimirovna

«Standartlaşdır-ma və sertifikasiya» ixtisası, 2007-ci il

Amec şirkəti, keyfiyyət departamenti, sənədlər üzrə nəzarətçi

86

Qlıcov Bəxtiyar Vaqif oğlu

ÇMUQM və QK

Texnologiyası

1998-ci il

 

Bakı Turizim Mərkəzinin direktor müavini

87

Əsgərova Ceyran Əsgər qızı

İaşə məhsullarının texnologiyası

 

Milli Kulinariya

Mərkəzinin direktor müavini

88

Əliyev İmran Bağır

Dizayn 2010/2011

“İPRİNT” poliqrafik şirkət.Şirkət müdiri, di­zayner

89

Cabbarova Ülviyyə Natiq

Dizayn 2010/2011

Bakı İdarəetmə və Texnologiya Kollecı,müəllim

90

Kərimov Elriadbəy Cavanşir

Dizayn 2010/2011

“Həsənoğlu” dizayner-arxitektor

91

Kərimov Elşad Əhliman

Dizayn 2010/2011

“Top Dizayn” şirkəti, Şirkət müdiri,dizayner

92

Həsənov Rəsul Rövşən

Dizayn 2010/2011

“Yello advertising” reklam  agentliyi qrafik-dizayner

Ziyarətçi: bu gün - 10 | bu ay - 319 | cəmi - 23073
2014. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin məzunları haqqında məlumat - Azərbaycan Respublikası ali məktəblərin reytinqləri üzrə tədqiqatlar. © AKTAM təşkilatı.
Powered by V@sif & Joomla 1.7 Templates