Bakı Slavyan Universitetinin 1981- 2009-cu illərdə məzunu olmuş və hazırda müxtəlif təşkilatlarda vəzifə tutan mütəxəssislər haqqında məlumat
№ |
Adı, soyadı, atasının adı |
Bitirdiyi ixtisas və il |
Çalışdığı təşkilat |
Tutduğu vəzifə |
1 |
Həmidova Çinarə Ehtiram |
İTPM 2006 |
BSU Məzunlarla iş və karyera şöbəsi |
Inspektor |
2 |
Abışova Sevinc Əlimövsüm |
Filologiya, 1997 |
BSU Magistratura şöbəsi |
Dekan |
3 |
Məmmədova Amalya Tahir |
Filologiya, 1996 |
BSU Filologiya fakültəsi |
Tyutor |
4 |
Əmirova Gülnar Nuşirəvan |
Tərcümə (rus-ing), 2008 |
Azərbaycan Respublikası Sənaye və Energetika Nazirliyi Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi |
Baş müfəttiş inspektor |
5 |
Əliyeva Gülsəfa Rəsul |
İTPM, 2006 |
BSU Əcnəbi dekanlıq |
Baş laborant |
6 |
Baxışova Yaqut Xəlil |
Magistratura, 2007 |
Təlim-tərbiyə şöbəsi |
Müdir |
7 |
Əliyev Seymur Vilayət |
Magistratura, 2006 |
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə komisiyya II dərəcə dövlət qulluqçusu |
Aparıcı məsləhətçi |
8 |
Əliyeva Günay Bəkir |
Magistratura, 2006 |
Təhsil Nazirliyi Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsi |
Mütəxəssis |
9 |
|
|
|
|
10 |
Xəlilova Fəxriyyə Adil |
Ədəbiyyat məzəriyyəsi, 2004 |
BSU Magistratura şöbəsi |
Inspektor |
11 |
Məmmədova Günel Çingiz |
Magistratura, 2009 |
BSU Magistratura şöbəsi |
Operator |
12 |
Şamilova Gülər Şamil |
Magistratura, 2008 |
BSU Magistratura şöbəsi |
Inspektor |
13 |
Adilzadə Məhin Təhmiraz |
Filologiya, 2006 |
BSU İbtidai təhsil şöbəsi |
Tyutor |
14 |
Qurbanova Zemfira İsa |
Filologiya, 1982 |
BSU Müasir rus dili kafedrası |
Müəllimə |
15 |
Vəliyeva Xuraman Rafiq qızı |
Magistratura, 2009 |
“Veysəloğlu” şirkətinin kadrlar şöbəsi |
İnsan resursları üzrə aparıcı mütəxəssis |
16 |
Əsgərli Rəşad Vəfa oğlu |
Magistratura, 2007 |
Baş Məşğulluq İdarəsi |
Baş məsləhətçi |
17 |
Yolçiyeva Nigar Yadigar qızı |
İTPM, 2008 |
“Trio” uşaq mərkəzi |
İbtidai sinif müəlliməsi |
18 |
İsmayılova Könül Nazim qızı |
Magistratura, 2008 |
BSU Rusiya tədris mədəniyyət mərkəzi(22.05.1985) təvəllüdü |
Müdir |
19 |
Babayeva Ülkər Nizami qızı |
Magistratura, 2008 |
BSU Rusiya tədris mədəniyyət mərkəzi |
Laborant |
20 |
Haqverdiyev Xeyrulla Fizuli oğlu |
Filologiya, 2009 |
Astara rayonu Şümrüd kənd orta məktəbi(30.01.1988) |
Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəllimi |
21 |
Əzizova Jalə Vidadi qızı |
Filologiya , 2005 |
273 №-li idman təmayüllü məktəb |
Müəllimə |
22 |
Qeybullayeva Rəhilə Məmməd |
Filologiya, 1981 |
BSU Azərbaycan ədəbiyyatı kafedrası(30.01.1961) |
Müdir |
23 |
Abbasov Səbuhi Mübariz |
Magistratura, 2009 |
YAP QHT-lərlə iş üzrə şöbə müidir |
|
24 |
Məmmədova Nərgiz Şəmsi qızı |
Tərcümə, 2009 |
“Qartal” tikinti firması |
Tərcüməçi (ingilis-azəri) |
25 |
İsayeva Humay İslam qızı |
Filologiya, 2009 |
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası. Fəlsəfə Sosiologiya və Hüquq İnstitutu. Sosiologiya şöbəsi |
Laborant |
26 |
Səlimov Emil Oleq oğlu |
Magistratura, 2009 |
BSU Ölkəşünaslıq elmi tədqiqat laboratoriyası |
Laborant |
27 |
Babayeva Kamilə Kamil |
Filologiya, 2001 |
|
Aparıcı+aktrisa |
28 |
İbrahimli Minayə Vasif qızı |
Pedaqoji, 2007 |
“Veysəloğlu” şirkəti(şəxsi apteki var) |
Analitik operator |
29 |
Diniyev Rəşad Mübariz oğlu |
Regionşünaslıq, 2009 |
“Socar” Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti |
Nəzarətçi |
30 |
Əliyeva Sevil Qədir qızı |
Filologiya, 2009 |
Tovuz rayonu Çatax kənd orta məktəbi |
Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəlliməsi |
31 |
Abdurəhmanova Nuranə Səfər |
İTPM, 2009 |
Xırdalan şəhər 5 saylı orta məktəb |
İbtidai sinif müəlliməsi |
32 |
Şirinov Laçın Zakir oğlu |
Filologiya, 2007 |
Quba rayonu İbrahim Hümmətov adına tam kənd orta məktə |
Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəlliməsi |
33 |
Kərimova Aytən Elman qızı |
İTPM, 2009 |
Qaradağ rayonu 320 nömrəli orta məktəb |
İbtidai sinif müəlliməsi |
34 |
Nəsirov Zaur Fəxrəddin oğlu |
Region, 2007 |
“Wartsila” (Finlandiyanın neft şirkəti) |
Təhlükəsizlik üzrə meneccer |
35 |
Hətəmova Lətafət İdris qızı |
Tərcümə, 2009 |
Dəmirbank |
əməliyyatçı |
36 |
Həsənova Nigar İbad qızı |
Tərcümə, 2008 |
Memarlıq və İnşaat Universiteti. Əcnəbilər üçün dillər kafedrası |
Laborant |
37 |
Teymurova Stella Yavər qızı |
Filologiya, 2007 |
Fövqaladə Hallar Nazirliy.Yanğınsöndürən |
Dispetçer |
38 |
Aslanova Səbinə Əliövsət qızı |
Tərcümə, 2009 |
Türkiyə petrollarının Azərbaycandakı nümayəndəliyi |
İcraçı assistent |
39 |
Muradova İlhamə İbrahim |
Pedaqoji, 2002 |
Səbail rayonu 51 saylı orta məktəb |
Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəlliməsi |
40 |
Mərdanlı Rauf Şəmsi oğlu |
Pedaqoji, 2008 |
BSU Jurnalistika şöbəsi |
Tyutor |
41 |
Dadaşov Rəsul Xanhüseyn oğlu |
Rus dili və ədəbiyyatı, 2005 |
Rabitə Nazirliyi Hərbiləşdirilmiş Mühafize idarəsi |
Mühafizəçi |
42 |
Quliyeva Günel İlham |
Rus dili və ədəbiyyatı, 2005 |
"British school in Baku" adlanan məktəbin "Tipsland adlı bağça |
Müəllimə |
43 |
Abbasova Fimar Güloğlan |
Rus dili və ədəbiyyatı, 2005 |
279 saylı məktəb |
Azərbaycan/ədəbiyyat müəlliməsi |
44 |
Aslanxanova Elena Sadulla qızı |
Rus dili və ədəbiyyatı, 2005 |
138 saylı orta məktəb |
Müəllimə |
45 |
Həsənova Nuranə Yaşar |
Rus dili və ədəbiyyatı, 2005 |
“English for life” hazırlıq kursu |
Müəllimə |
46 |
Hacıyeva Mehriban Yusif qızı |
İTPM, 2007 |
BSU “Texniki vəsaitlər” laboratoriyası |
Mühəndis-proqramist |
47 |
Nəcəfova Xatirə Sabir qızı |
İTPM, 2007 |
AFFA (Azərbaycan Futbol Federasiyası Assosiyasiyası |
PFL-kompyuter mühəndisi |
48 |
Hacıyeva Fəxrəddin Faiq qızı |
İTPM, 2007 |
MKT Cotton MMC şirkəti |
Mütəxəssis-iqtisadçı |
49 |
İsmayılova Gülnar Baba qızı |
İTPM, 2005 |
BMLK 43 saylı baxça-məktəb lisey kompleksi |
Müəllim-loqopet |
50 |
Mehdiyeva Nərgiz Şahin qızı |
İTPM, 2005 |
Binəqədi rayonu 182 saylı orta məktəb |
İbtidai sinif müəlliməsi |